اسف ۰۳۱۳۹۳
 

tasliatآقای دکتر سید صادق طباطبایی صبح روز شنبه دوم اسفندماه ۱۳۹۳ در سن ۷۱ سالگی درگذشت. خانواده ی آن مرحوم در یادداشتی که در صفحه ی فیس بوکی ایشان منتشر شده است با اعلام این خبر، از انتقال سریع پیکر ایشان از آلمان به ایران خبر داده اند. در بخشی از این یادداشت آمده است:

«اینک او پس از طی دوره یک ساله بیماری با روحیه ای ستودنی و همواره شاکر، بر کرانه زندگی ابدی ایستاده است. پروردگارا، او را به دیده مغفرت نگریسته، به آغوش رحمت بی منتهای خویش بپذیر، آمین! امیدواریم بتوان پیکر او را سریع تر به ایران بازگرداند تا با بدرقه دوستدارانش در آرامگاه خویش بیارمد.»

متن کامل این یادداشت چنین است:

انا لله و انا الیه راجعون

دکتر سید محمدصادق طباطبایی، این پرورش یافته ی بیوت آیات عظام صدر و سلطانی طباطبایی، در سحرگاه روز دوم اسفند در سن ٧١ سالگی رخت از این جهان برکشید. او دارای مدرک دکترای بیوشیمی بود و آثار بسیاری در زمینه های علوم سیاسی، ارتباطات و تاریخ معاصر از او به یادگار مانده است. تصویر او در کنار امام خمینی و امام موسی صدر و به عنوان شخصیتی کلیدی در فعالیت های دانشجویان ایرانی خارج از کشور، در ذهن تاریخ خواهد ماند.

اینک او پس از طی دوره یک ساله بیماری با روحیه ای ستودنی و همواره شاکر، بر کرانه زندگی ابدی ایستاده است. پروردگارا، او را به دیده مغفرت نگریسته، به آغوش رحمت بی منتهای خویش بپذیر، آمین! امیدواریم بتوان پیکر او را سریع تر به ایران بازگرداند تا با بدرقه دوستدارانش در آرامگاه خویش بیارمد. اطلاعات دقیق تر در این باره متعاقباً اعلام خواهد شد.

فاطمه صدرعاملی، غزاله طباطبایی، عدنان طباطبایی

 

آیین خاکسپاری

به گزارش روابط عمومی موسسه امام موسی صدر آیین تشییع پیکر مرحوم دکتر سید صادق طباطبایی پس از انتقال پیکر آن مرحوم از آلمان به ایران، صبح روز پنجشنبه (پنجم اسفند ماه ۹۳) در حسینیه ی جماران برگزار می‌شود. پیکر آن مرحوم پس از تشییع برای تدفین به مرقد امام خمینی (ره) منتقل و در کنار مادرشان به خاک سپرده خواهد شد.

 

تسلیت امام صدر نیوز

آقای دکتر طباطبایی از آغاز راه اندازی امام صدر نیوز از مشوقان و مشاوران و همراهان امام صدر نیوز بود و با تواضع فراوان در گروه امام صدر نیوز مشارکت می کرد، به پزسش عای دوستداران امام صدر با دقت و حوصله پاسخ می داد و با راهنمایی های خود نسل جوان را با ابعاد مختلف زندگی و اندیشه ی امام صدر آشنا می کرد.

امام صدر نیوز درگذشت ایشان را به سرکار خانم دکتر فاطمه صدر عاملی، فرزندان و بستگان ایشان (به ویژه خاندان محترم صدر) و دوستداران ایشان تسلیت می گوید.

 

صفجه ی فیس بوک دکتر صادق طباطبایی|
موسسه ی امام صدر

 

به اشتراک بگذارید
 • Facebook
 • Yahoo! Buzz
 • Twitter
 • Google Bookmarks

  One Response to “دکتر صادق طباطبایی درگذشت.”

 1. به یاد حق
  این چرخ بازیگر آنکه هیچ منتظر رفتنش نبودیم . با خود برد .
  و عجبا که آن مرغ خوش الحان که سخت منتظر آمدنش هستیم از ما دریغ می کند .

  دیدم به خواب دوش که ماهی برآمدی کز عکس روی او شب هجران سر آمدی
  تعبیر رفت که یار سفر کرده می رسد ای کاش که زودتر از در ، درآمدی

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(الزامی)

(الزامی)