آذر ۲۰۱۳۹۲
 

وزیر خارجه‌ی جمهوری اسلامی ایران با حمایت از تلاش‌های انجام شده برای پی‌گیری پرونده‌ی ربوده شدن امام موسی صدر و همراهان‌اش، بر عزم وزارت خارجه‌ی جمهوری اسلامی ایران برای پی گیری این قضیه تأکید کرد و از تعیین نماینده ویژه‌ای برای پی‌گیری قضیه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، جمعی از اعضای خانواده و مسؤولان مؤسسه‌ی امام موسی صدر در تهران با دکتر محمد جواد ظریف دیدار و گفت‌وگو کردند. در این دیدار خانواده‌ی امام موسی صدر گزارشی را از آخرین پی‌گیری‌های به عمل آمده در پرونده‌ی امام موسی صدر ارائه کردند؛ و با توجه به تحولات منطقه -به ویژه تغییرات حاکمیتی در لیبی- راه‌های مختلف تسریع و تسهیل آزادی امام موسی صدر را بررسی کردند. وزیر خارجه نیز در این دیدار با حمایت از تلاش‌های انجام شده بر عزم وزارت خارجه در این باره و تعیین نماینده ویژه‌ای برای پیگیری مسأله تاکید کرد.

لازم به ذکر است که این خبر در سایت رسمی وزارت‌ امور خارجه‌ی جمهوری اسلامی ایران منعکس نشده است.

منبع: ایسنا

به اشتراک بگذارید
  • Facebook
  • Yahoo! Buzz
  • Twitter
  • Google Bookmarks

  ۲ Responses to “تعیین نماینده‌ی ویژه‌ی ایران برای پی‌گیری”

  1. باسلام آیا وزارت خارجه تا الان نماینده ویژه ای که آقای ظریف گفته تعیین کرده،ودر جهت پیگیری پرونده امام صدرکاری انجام داده است؟ ۲آیا در خود لیبی نهادی،وزارتخانهای یا شخص حقیقی یا حقوقی خاصی که با چنین نمایندهای همکاری کند؟

    • با سلام. از تعیین نماینده ی ویژه ی ایران برای پی گیری خبر دیگری منتشر نشده است. ظاهراً باید تا نهم شهریور ۱۳۹۳ منتظر بود! در لیبی، کمیته ی مشترک پی گیری با لبنان زیر نظر وزارت دادگستری لیبی و دادستان کل، و وزارت خارجه ی لبنان و قاضی حسن الشامی این کار را برعهده دارند.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(الزامی)

(الزامی)