آذر ۰۴۱۳۹۲
 

کمیته‌ی پی‌گیری پرونده‌ی ربوده شدن امام موسی صدر در لبنان، ادعاهای تازه‌ی مصطفی عبدالجلیل -رییس شورای انتقالی لیبی- را  تکذیب کرد که روز یکشنبه ۲۴ نوامبر (۳ آذر) در روزنامه المستقبل لبنان منتشر شده بود. این کمیته که زیر نظر دولت لبنان فعالیت می‌کند اعلام کرد: همه‌ی سخنان عبدالجلیل از ابتدا تا انتها نادرست است و عبدالله السنوسی (رییس اسبق سازمان امنیت قذافی) تا کنون اطلاعاتی به این کمیته نداده و از سه جسد ادعایی نمونه‌ای گرفته نشده است. 

کمیته‌ی لبنانی پی‌گیری پرونده افزوده است: این لیبییائی‌ها بودند که از جسدی نمونه برداری کردند و مدعی آن شدند که جسد متعلق به امام موسی صدر است. این اشتباهی بود که برخی با سوء نیت و یا کم اطلاعی مرتکب آن شدند. نادرستی این ادعا با آزمایش DNA  ثابت شد که در کشور بوسنی در تیر ماه ۱۳۹۱ صورت گرفته بود. این آزمایش را کمیته‌ی بین المللی ICNP انجام داد که  لیبییائی‌ها خود آن را انتخاب کرده بودند.

این کمیته با رد ادعای عبدالجلیل مبنی بر تعلل لبنانی‌ها تأکید کرد: این طرف لبنانی است که دائماً از کندی و سستی ناموجه لیبیائی‌ها شکایت دارد و این موضوع در نامه‌ای به دست خط یکی از مقامات بلند پایه‌ی لبنانی و مسؤول در پی‌گیری پرونده به قای عبدالجلیل ابلاغ شد و کاردار وقت لبنان این نامه را به وی تقدیم کرد. پس از دریافت این نامه عبدالجلیل برای پاسخ به درخواست‌های ما و پایان دادن به کم کاری‌ها، دستورات جدیدی به قضاه لیبیایی داد و از آن‌ها خواست در بوسنی با هیأت لبنانی دیدار کنند. سپس نتایج آزمایش DNA نشان داد که جسد مورد نظر، جسد مرحوم منصور کیخیا، وزیر خارجه‌ی اسبق لیبی است.

کمیته‌ی رسمی پی‌گیری ضمن اظهار تعجب از اظهارات متناقض عبدالجلیل یادآور شد که در گذشته سابقه داشته است که آقای عبدالجلیل حرف‌هایی زده است و بعد سخنان خود را تکذیب کرده است. تعجب این است که چرا دوباره خود را به اشتباه انداخته است. تنها کافی است به بایگانی اظهارات آقای عبدالجلیل مراجعه شود تا حجم تناقضات آن‌ روشن شود. این کمیته خواسته است که دولت کنونی لیبی در اسرع وقت همکاری مؤثری با کمیته‌ی رسمی لبنانی داشته باشد تا همه‌ی مسائل روشن؛ و بی‌اعتباری دروغ‌ها و شایعات مغرضانه ثابت شود.
کمیته‌ی رسمی پی‌گیری پرونده‌ی ربوده شدن امام موسی صدر و همراهان‌اش در پایان به همه‌ی مقامات مسؤول لبنانی و بین المللی تأکید کرد: مقامات مسؤول لبنان بر اساس مسلمات پرونده به مطلوب نهایی خود که‌‌ همان آزاد سازی امام و همراهان اش است، خواهد رسید و با همه‌ی کارشکنی‌ها و ایجاد انحراف در مسیر پرونده مقابله خواهد کرد.

منبع: روابط عمومی مؤسسه‌ی امام صدر در تهرات به نقل از سایت مؤسسه‌ی امام صدر

ترجمه از: پایگاه النشره، ۲۴ نوامبر ۲۰۱۳ (سوم آذر ۱۳۹۲)

به اشتراک بگذارید
  • Facebook
  • Yahoo! Buzz
  • Twitter
  • Google Bookmarks

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(الزامی)

(الزامی)