ارد ۰۵۱۳۹۰
 

در پی انتشار اخبار و شایعات متعدد در خلال ماه های گذشته، در باب حیات امام موسی صدر، به تازگی شایعه ی شگفت انگیزی به صورت گسترده در تالارهای عمومی گفت و گوی لبنانی و به ویژه در سایت های متمایل به امل وحزب الله مطرح شده است که به صورت غیر مؤکد از آزادی امام موسی صدر از زندان رژیم قذافی و انتقال او به ایران خبر می دهند. این متن ها منابع خود را از درون سپاه پاسداران انقلاب اسلامی معرفی کرده اند.

این شایعه ادامه ی منطقی دو خبر ناموثق و غیر مؤکد العالم و السیاسه است. شبکه ی ایرانی العالم در دهه ی پایانی فوریه ۲۰۱۱، ادعای یکی ازمعارضان لیبیائی به نام سامی المصراتی را مبنی بر دیده شدن فردی در هیبت امام صدر در فرودگاه ابرق در شهر البیضاء در حال سوار شدن به هواپیمایی کوچک پخش کرد. روزنامه ی کویتی السیاسه هم در ۲۴ فوریه ۲۰۱۱ ادعا کرد که دو گروه ویژه از سوی حزب الله لبنان و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی وارد لیبی شده اند تا عملیات جست وجو، شناسایی رهایی امام موسی صدر را انجام دهند. با گذشت دو ماه و عدم انتشار خبری از یافته های این گروه ها، شایعاتی این چنینی جانشین اطلاعات موثق می شوند.

نمونه هایی از این صفحات را در زیر ببینید:

خبر وصول الامام موسی الصدر الی ایران

صفحه ی فیس بوکی: عاجل: السید موسی السدر عایش و هو الآن فی ایران

منتدی الجنوب

به اشتراک بگذارید
  • Facebook
  • Yahoo! Buzz
  • Twitter
  • Google Bookmarks

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(الزامی)

(الزامی)