خرد ۰۳۱۳۹۱
 

شب شعر یاد مهر، نکوداشت هشتاد و چهارمین سال‌روز میلاد امام صدر عصر روز پنج شنبه چهارم خرداد در شهر کتاب مرکزی تهران برگزار شد. در این مراسم، حجت الاسلام سید محمد حسن مخبر، آقایان سعید اشیری، هادی خوانساری، مهدی شادکام، افشین علاء، امیر مرزبان، ابراهیم شایان، جواد عنابستانی، سید حسین متولیان، امیرپژمان حبیبیان و ابراهیم حاج محمدیو خانم ها مهدیه پالیزبان،‌ ساغر همایون و الهام صادقی شعرها و متون ادبی خود را در وصف امام موسی صدر در جمع علاقه‌مندان امام صدر قرائت کردند.

حضور حاج سید علی آقای صدر و خانم حوراء صدر، برادر و دختر امام موسی صدر حال و هوای متفاوتی به جمع داده بود. کلیپی با عنوان « پیش از آن کز خواب برخیزیم (من قبل أن یوعی الحلم فینا)» همراه با تصاویر و صدای امام صدر و نوای حزین حسن علامه خواننده‌ی لبنانی پخش شد که به صورت محسوسی فضای حزن انگیزی نزد حاضران در شب شعر ایجاد کرده بود. کلیپ دیگری با عنوان «می دانم که می آیی» (سروده و تنظیم آهنگ از دکتر امیر حسین سام) تا حدودی این فضای غم‌بار را دگرگون کرد و بارقه های امید را از درون دل‌های ملتهب حاضران برانگیخت.

آقای مهدی فیروزان خواهرزاده‌ی امام موسی صدر در سخنان کوتاهی در آغاز این مراسم، به جایگاه شعر به عنوان گفت‌و گوی علمی و با مفاهیم عالمانه و ذوق شاعرانه در زبان و ادبیات فارسی پرداخت و شاعری امام صدر را نیز از سنخ سخنان ذوقی شاعرانی چون مولانا و عطار دانست که از آرایه های سخن شاعرانه‌ی حافظ و خاقانی فاصله دارد. داماد امام صدر و رئیس مؤسسه‌ی شهر کتاب در ادامه شعری از امام موسی صدر برای همسرشان را قرائت کرد که در سال ۱۳۴۴ سروده شده بود و مورد توجه حضار قرار گرفت.

این شب شعر به همت کانون فرهنگی یاران صدر برگزار شد و مجموعه‌ی این اشعار به زودی در سایت یاران صدر قرار خواهد گرفت. به دوستان مان در مجموعه‌ی یاران صدر برای همت و پشت‌کارشان در اجرای موفق برنامه تبریک می‌گوئیم. این برنامه به همت و یاری دوستداران امام صدر به صورت مستقیم برای علاقه مندان امام صدر در بیرون از ایران و در شهرستان ها پخش می‌شد.

گزارش  یاران صدر

گزارش تصویری یاران صدر- بخش نخست  – بخش دوم 

شعرخوانی آقای امیر مرزبان

نوشته‌ی خانم پالیزبان:‌ مهر و ماه 

به اشتراک بگذارید
  • Facebook
  • Yahoo! Buzz
  • Twitter
  • Google Bookmarks

  ۴ Responses to “شب شعر یاد مهر”

  1. به جز خانم پالیزبان و خانم صادقی، خانم دیگری هم بود که شعر خواند. متاسفانه نامش خاطرم نیست ولی دوستان یحتمل نامشان را می دانند.

    • متأسفانه کیفیت صدا خوب نبود و من هم برنامه را کامل ندیدم. اگر دوستان لطف کنند و کامنت بگذارند اسامی شرکت کنندگان و محتوای برنامه را در گزارش تکمیل می‌کنم. ممنون از توجه‌تان

  2. به گمانم خانم عاطفه قاسمی بودند.

  3. خانم الهه صادقی بودند. خانم قاسمی اخرین شعر را خواندند که شعری از پروین اعتصامی بود، خطاب به خان ملیحه صدر خوندند و در جواب دلنوشته شان

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(الزامی)

(الزامی)