فرو ۱۷۱۳۹۱
 

دختر امام موسی​صدر در پاسخ به سؤالی که به آخرین پیگیری از وضعیت امام موسی صدر به خبرآنلاین گفت: طی ۳۳ سال گذشته اخبار گوناگونی در مورد وضعیت امام موسی صدر از جانب مقامات لیبی و هم​پیمانان آن ها منتشر شده است. تجربه نشان می​دهد که هر خبر منفی دو تا سه روز پس از انتشار توسط مقام دیگری تکذیب شده است. طبیعتاً پس از سقوط قذافی به دلیل شرایط انقلابی در لیبی از این دست اخبار بیش از گذشته مطرح و با سرعتی بیشتر از گذشته تکذیب شده است.
وی همچنین در واکنش به اظهارات جواد کریمی قدوسی، نماینده ی مجلس و عضو کمیسیون امنیت ملی که پیش​تر گفته بود ” دولت انتقالی لیبی درباره وضعیت امام موسی صدر به دولت لبنان اطلاعاتی داده است و برای بررسی​های پزشکی و شناسایی DNA از مسؤولان دولت لبنان برای سفر به لیبی دعوت کرده است “، گفت: این خبر ۱۲ سال پیش به شکل و نوع دیگری به نماینده ی آقای خاتمی و سپس به نماینده ی آقای احمدی​نژاد اطلاع داده شده بود و صحبت تازه​ای نیست. از این رو، از دیدگاه کارشناسی اطلاعاتی در کنار مابقی اخبار غیر مستند و یا شایعات گسترده طبقه بندی می​شود.
دختر امام موسی صدر ادامه داد: طی ۱۵ سال گذشته هربار که به دولت لیبی -چه در زمان حکمرانی قذافی و چه پس از آن- فشارها برای پی گیری وضعیت امام موسی صدر افزایش یافته است، این گونه قصه​ها از جانب لیبیایی​ها و دوستان شان برای منحرف نمودن افکار عمومی مطرح می​گردد. برای مثال پس از سفر اول وزیر امور خارجه ی لبنان به لیبی، طرف لیبیایی تعهد نمود که اطلاعات و اسناد جمع آوری شده از دفاتر قذافی، عبدالله سنوسی و سیف الاسلام را در اختیار هیات لبنانی قرار دهد و لبنانی​ها نیز اخبار خود را برای تبادل نظر و بررسی کارشناسانه آن ها در اختیار طرف مقابل قرار دهند.
به گفته ی حورا صدر، در ملاقات​هایی که صورت گرفته بود تقریباً تمام مقامات طراز اول لیبی تعهد کرده بودند که با جدیت و سرعت همکاری خود را برای یافتن محل زندان امام موسی صدر و همراهان او به کار بندند اما دوباره مانند گذشته ما شاهد دفع الوقت​ها و بی​خبری​ها بودیم تا آن که پس از فشار دیپلماتیک بسیاراز جانب لبنان و بعضی کشورهای عربی، ۲۰ روز پیش قرار بر این شد که وزیر امور خارجه لبنان به لیبی برود تا روند پیگیری فعال و تسریع شود؛ اما به محض تعیین تاریخ سفر برای چندمین بار می​بینیم که لیبیایی​ها با انتشار اخبار تلخ واکنش نشان می​دهند تا مسیر پیگیری را از آزادی امام موسی صدر به زمینه ی دیگری منحرف کنند.
وی افزود: برای ما قطعی است که سه یا چهار روز دیگر این خبر نیز توسط خود مقامات لیبی تکذیب خواهد شد. به عنوان نمونه همین گفته را (عبدالحکیم) بلحاج پیشتر از این اعلام کرده بود و سه روز بعد فرمانده ی نظامی طرابلس تکذیب کرد. (عبدالمنعم) الهونی قصه ی هواپیما و خلبان کشته شده را اعلام کرد که خانواده ی خلبان دو روز بعد تکذیب کردند. دو هفته پیش از متنی منتسب به خاطرات حسنی مبارک داستان​هایی در مورد سرنوشت امام مطرح شد که به فاصله ی یک روز وکیل او جعلی بودن این اخبار را اعلام کرد.
حورا صدر با بیان این که خانواده ی امام موسی صدر به شنیدن این گونه اخبار و تکذیب بی درنگ آن ها عادت کرده است، تأکید کرد: تاکنون هیچ خبری جمع بندی خانواده را مبنی بر حیات و زنده بودن امام در لیبی خدشه دار و متزلزل نکرده است.
گفتنی است وزیر خارجه ی لبنان در ابتدای هفته آتی به لیبی خواهد رفت. هدف این سفر اعمال فشار به لیبیایی​ها برای تسریع همکاری مشترک و یافتن زندان امام است. دختر امام موسی صدر گفت: همان طور که وزیر کشور لیبی قول داده بودند امیدوار ام با همکاری آن ها بتوانیم امام را در مناطقی که هم اکنون تحت سیطره ی دولت انتقالی نیست مانند بنی ولید و ارتفاعات مرزی نیجر و چاد بیابیم.

منبع: خبر آن لاین

 

به اشتراک بگذارید
 • Facebook
 • Yahoo! Buzz
 • Twitter
 • Google Bookmarks

  ۳ Responses to “حورا صدر: جمع بندی خانواده ی امام صدر مبنی بر حیات ایشان متزلزل نشده است.”

 1. با سلام
  چند سالی هست که اخبار مربوط به امام صدر و ۴ دیپلمات دربند رژیم اسراییل را پیگیری میکنم.هر روز ۱تا۲بار سایت های مربوطه را کنترل می کنم تا شاید خبر سلامتی ایشان را ببینم. نذر کردم با اولین خبر سلامتی ایشان ۵ شنبه ها تا پایان عمر روزه بگیرم.
  من همچنان منتظرت هستم ای فرزند زهرا(س)
  التماس دعا

 2. سید پس کی می آیی؟!؟۱؟۱؟!

 3. باسلام
  اگر سنوسی و سیف اعدام شوند پس چه کسی می تواند از راز سرنوشت امام موسی صدر پرده بردارد؟!؟!
  ای مسئولین حرکتی کنید!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(الزامی)

(الزامی)