آبا ۲۹۱۳۹۰
 

عبد الله السنوسی رئیس دستگاه اطلاعات و امنیت لیبی در رژیم قذافی دستگیر شد. گروه های متعدد خبری انقلابیون لیبیائی از جمله سایت التضامن عصر روز یکشنبه ۲۰ نوامبر این خبر را منتشر کرده اند. سنوسی باجناق قذافی و از نزدیکان سیاسی معمر قذافی بود، سال ها در مناصب امنیتی در لیبی مجری اوامر سرهنگ قذافی بود. نقش او در کشتار بیش از ۱۲۰۰ زندانی معترض در زندان بوسلیم در ۲۹ ژوئن ۱۹۹۶ مشهور است. نام عبد الله السنوسی به همراه معمر قذافی و سیف معمر قذافی به سبب سرکوب قیام مردمی ۱۷ فوریه ی ۲۰۱۱ لیبی، به اتهام جنایت علیه بشریت و جنایات جنگی در فهرست دستگیری جنایتکاران در دادگاه بین المللی کیفری لاهه ذکر شده بود.

در پی بازداشت سیف معمر قذافی در روز گذشته، اخباری مبنی بر شناسایی و محاصره ی محل اقامت سنوسی مخابره شده بود. گفته می شود او به دست کتیبه ی جحفل از منطقه ی فزان در جنوب لیبی و در منزل خواهر زاده اش در منطقه ی القیره از وادی الشاطیء در ۵۰۰ کیلومتری جنوب طرابلس و هفتاد کیلومتری شمال سبهاء  دستگیر شده است. گفته شده است که اقامت گاه او از شب گذشته تحت محاصره ی کامل انقلابیون بوده و وی پس از انجام مذاکرات، عصر امروز بدون مقاومت دستگیر شده است و به مرکز مجلس محلی سبهاء (قاعه الشعب) منتقل شده است تا زمینه ی انتقال او به طرابلس فراهم شود.

عبدالله السنوسی از انگشت شمار سیاستمداران نزدیک به قذافی است که گمان می رود از سرنوشت امام موسی صدر اطلاع داشته باشند. نام موسی کوسا و سیف الاسلام قذافی و احمد قذاف الدم را نیز باید به این فهرست افزود. امید است با دستگیری عبد الله السنوسی و همکاری او با مقامات حکومت انتقالی سرنوشت امام موسی صدر سرانجام روشن شود و اسباب رهایی وی و همراهان اش -ان شاء الله- فراهم شود.

به اشتراک بگذارید
  • Facebook
  • Yahoo! Buzz
  • Twitter
  • Google Bookmarks

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(الزامی)

(الزامی)